top of page
ערוץ היוטיוב המקצועי בכדורשת

ערוץ ה-Youtube המקצועי בכדורשת

ערוץ התוכן הייחודי בתחום הכדורשת לשחקניות, מאמנים ושופטים

הצהרת אתיקה

 

הערוץ שלי אמנם ובשום אופן אינו הגדול ביותר בפלטפורמת YouTube, אבל אני באמת מעריך את הקשר שבניתי עם הקהילה המקומית בישראל בפרט והגלובלית בכלל מאז הקמת הערוץ ובעזרת עשרות סרטוני תוכן מקצועיים ייעודיים.

תוכן ממומן אינו דבר שבשגרה בערוץ שלי. במידה ואני בוחר לעבוד עם מותג, יהיה זה תמיד בגלל שאני באמת משתמש במוצר או בשירות בעצמי או לאור המוניטין החיובי שהוא צבר בשוק לאורך הזמן ובאמת סומך על המותג שיספק שירות לקוחות מעולה ותמיכה בעת הצורך.

חשוב מכך, אני תמיד אבהיר היטב שתוכן כזה ממומן. במידה ואני לא מציין במפורש שסרטון כזה או אחר הוא אכן ממומן, אז הוא לא ממומן. פשוטו כמשמעו!
 

באופן כללי, אני מעדיף לא ליצור עבודה ממומנת או לקבל מוצרים בחינם. אם אני כן משתף פעולה עם מותג כזה או אחר, אז זה בוודאות לאחר שראה את הדף הזה ושיכולתי לבנות איתו מערכת יחסים לאורך תקופה ממושכת על בסיס אמון והבנה הדדיים.

מעבר לזה, אני חושב שחשוב להטיל ספק במטרה מאחורי כל חסות. עבורי באופן אישי, נותן חסות צריך לתמוך ולאפשר את מה שאני עושה, ולא להגביל או לשלוט בתוכן. באופן אידיאלי זה אמור להיות מצב של win-win-win עבור הצופה, המותג ועבורי. הערוץ שלי מעולם לא היה ולא יהיה שלוחה של מחלקת השיווק של אף מותג.

רוב הציוד והמוצרים בהם אני משתמש וסוקר נרכשים על ידי, אך לעיתים אשכור או אבצע השוואה בין ציוד אחד למשנהו. מדי פעם חברות ישלחו לי מוצר ללא תשלום, ותמיד אציין בבירור בסרטון ובתיאור שהוא סופק לי ללא עלות. בדרך כלל הסיבה שאני מקבל את ההצעות האלה היא פשוט בגלל פרקטיות - אין לי תקציב בלתי מוגבל ולפעמים יש דברים שאני סקרן לגביהם או שביקשו ממני לחוות דעתי עליהם, ובמידה והייתי צריך לממן הכל מכיסי הפרטי פשוט הייתי פושט רגל במהירות.

לאחר הסרטון, לרוב, מוצרים אלה יהיו בשימוש קבוע אצלי, או מוחזרים לשולח במידת הצורך.

הצעת מוצרים בחינם לסקירה או כנותן חסות לעולם לא מבטיחה ביקורת חיובית (או אפילו ביקורת/סרטון בכלל). בדיוק כמו בחסויות, אני מאוד סלקטיבי לגבי קבלת כל דבר בחינם ואעשה זאת רק מחשבה ודיון בהצהרת האתיקה הנוכחית עם המותג/נותן החסות.

כמו כן, יש כמה נקודות נוספות שאינן ניתנות למשא ומתן שאני רוצה לשתף למען הבהירות. הפכתי את כל המידע הזה לזמין לציבור לצופים ולמותגים כאחד, כך שהכל נמצא באותו מקום:

העבודה שלי היא שלי בלבד. אני יוצר ומפיק כל סרטון על סמך מה שאני מתעניין ומתלהב ממנו ומה שלדעתי יהיה רלוונטי/מועיל לקהל שלי בנקודת הזמן הרלוונטית של הפקת הסרטון. הביקורות שלי תמיד אובייקטיביות ככל האפשר והדעות המוצגות תמיד שלי בלבד.

במקרה של סקירת מוצר או שירות אני לא שולח תצוגה מקדימה של סרטונים לאף אחד לאישור או לצורך תיקונים וללא יוצאי דופן.

יש לי שליטה מלאה על לוח השנה שלי. למרות שאני שמח לעבוד בשיתוף פעולה כשזה אפשרי בכל הנוגע לתזמון, אף גורם חיצוני לא יכול לשלם או להשפיע עליי בדרך כזו או אחרת בתמורה לתזמון ומתן עדיפות לפרסום סרטון מסוים על חשבון סרטון אחר.

 • העובדה שמוצר מסופק לי ללא עלות לא אומר שאני אבדוק אותו או אציג אותו בסרטון. אני לא עושה סרטונים בתמורה למוצרים או שירותים בחינם.

 • אני עובד רק ישירות עם מותגים מוכרים או כאלה אשר מעוניינים להיות מוכרים ולקבל חשיפה עם מוצר או שירות כפי שפירטתי למעלה ובהתאם למה שאני רואה לנכון.

 • אני מעדיף להימנע מגרסאות "קדם ייצור/אבטיפוס" של מוצרים/שירותים ומעדיף להשתמש במה שיימסר בפועל ללקוחות אחרים כמוצר/שירות מוגמר וסופי.

 • אני מאוד מעריך כאשר חברות מציעות מידע על המוצרים/שירותים שלהן, אך בסופו של דבר, אני אכלול בסרטון רק את מה שאני חושב שרלוונטי והכרחי במסגרת כל סרטון.

 • באותו עניין, אפעל לחפש תשובות לכל דבר הקשור למוצר/שירות שאינני מבין עד הסוף, על מנת שהסרטונים שלי יהיו מדויקים, מפורטים ומועילים ככל האפשר.

 • למרות שבדרך כלל הגיוני לכלול קישורים מסוימים בתיאורי וידאו או פוסטים במדיה חברתית, אני שומר על שליטה מלאה על מה שמשותף בחשבונות שלי בכל הפלטפורמות.

 • מעבר לשיתוף הסרטון במידת האפשר, אני אף פעם לא כולל קידום במדיה חברתית נוספת בהסכמי חסות כלשהם (פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר וכו').

 • סימון והצגת כתובית "כולל קידום בתשלום" של YouTube יבוצע בכל פעם שסרטון מציג מוצר או שירות שסופקו ללא עלות ולא מוחזרים לנותן החסות, גם אם לא מדובר בחסות רשמית.

 • אני יותר מאשר שמח לאפשר לאחרים לשתף את הסרטונים שלי, כל עוד הפוסט מקשר ישירות לסרטון המקורי שהועלה לערוץ היוטיוב שלי. חל איסור מוחלט להעלות סרטונים שלי במקומות אחרים.

 • במידה ואמצא את עצמי שוקל להצטרף לקמפיין ממומן הכולל יוצרים אחרים, אפעל לאשר שיש שילוב מייצג של מגדרים/עדות/אוריינטציות ככל האפשר.

 • אני לא מבטיח מספר צפיות או כמות כלשהי של מעורבות קהל בסרטונים כלשהם. עד כמה שאני רוצה שכל מה שאני יוצר יניב "ביצועים" טובים, קיימים יותר מדי משתנים אשר אינם בשליטתי כדי שאוכל להעלות ציפיות כלשהן לגבי אחוזי צפייה פוטנציאליים. אני כן צופה בכל הסרטונים שלי לפני הפרסום הפומבי, ולכן אני מניח שאני יכול להבטיח צפייה אחת לפחות.

 • הערת אגב: אני מוצא את זה די מצחיק כאשר מותגים מבקשים שסרטון "יהפוך לוויראלי". אם הייתי יודע איך לעשות את זה, למה שלא אהפוך כל סרטון לסנסציה ויראלית?!


תודה שהקדשת מזמנך לקרוא ולהבין את הצהרת האתיקה שלי. הצהרה זו כנראה לא מכסה כל תרחיש אפשרי תחת השמש, אך זה אמור לתת לך מושג די טוב עד כמה אני מעריך את היושרה מאחורי מה שאני עושה ואת מערכת היחסים עם כל צופה אשר מקדיש את הזמן היקר שלו כדי לבדוק ולעבור על משהו שהכנתי.

בסופו של דבר, אני רק רוצה להמשיך ליהנות מהכנת סרטוני וידאו מקצועיים ככל האפשר, והכיף בר-קיימא הזה נעלם ללא הנחיות אלה.

לוני

bottom of page