top of page

שמונה דרכים בריאות להתחיל את היום

מאמן כושר אישי, לוני רוזנבלום, מאמן כדורשת
מאמן כושר אישי, לוני רוזנבלום, מאמן כדורשת

מאת: לוני רוזנבלום, 4/10/2015

​​כאשר אנחנו מתחילים את היום עם כמה הרגלים טובים ובריאים, אנחנו קמים ליום שלם של הצלחות.

נסו את אחד (או את כל) ההרגלים הבאים כדי שתוכלו לנהל אורח חיים בריא יותר.

1. קומו מוקדם יותר

כאשר מצפה לכם בוקר מלחיץ, רוב הסיכויים שאתם עומדים לקבל תחושה מלחיצה במשך שעות רבות נוספות במהלך היום. האמת, זה ממש לא חייב להיות כך! צריך פשוט להתעורר 30-20 דקות מוקדם יותר ממה שצריך ועל ידי כך ניתן ליהנות מבוקר נינוח ללא ההמולה הרגילה. למרות שכפתור ה"נודניק" בשעון עשוי להיות מפתה, פתיחת היום בצורה רגועה ושלווה עם תוספת זמן להתארגנות - שווה הרבה יותר! בנוסף, בכל פעם שתלחצו על כפתור ה"נודניק", הפרעות שינה אלה יותירו אתכם עייפים אפילו יותר בהמשך היום...

 

2. אכלו ארוחת בוקר   

אם אתם כבר ישנים שבע או שמונה שעות בכל לילה, גופכם זקוק ל"דלק" על מנת לעורר את חילוף החומרים ולקבל אנרגיה בפתחו של יום. ארוחת בוקר מונעת מכם אכילת יתר במהלך היום, ואנשים שאוכלים ארוחת בוקר נוטים לסבול פחות מעודף משקל מאשר אנשים אשר דלגו על ארוחה זו. באופן אידיאלי, ארוחת הבוקר שלכם צריכה לכלול שילוב של חלבון, דגנים מלאים, ושומנים בריאים. טוסט מחיטה מלאה, בציפוי חמאת בוטנים ובננה או יוגורט יווני עם דגנים ופירות או ארוחת בוקר של מאפין אנגלי מחיטה מלאה בצד. כל האפשרויות האלה מצוינות בבוקר.

 

3. זכות קדימה לירקות!   

לאחר שדגלתם בשמירה על הרגל של אכילת ארוחת בוקר, קחו את העניין צעד אחד קדימה והשתדלו לשלב מנה של ירקות יחד עם ארוחת הבוקר שלכם. הוסיפו כמה פטריות ועגבניות לחביתה, או נסו להוסיף מנת תרד קטנה בצד הצלחת. שילוב ירקות בארוחת הבוקר הינו הצעד הראשון בעמידה ביעד של אכילת חמישה סוגי ירקות ביום.

 

4. קחו מולטי-ויטמינים לפי הצורך   

למרות שאתם צריכים לשאוף לקבל את כל החומרים המזינים באמצעות האוכל שלכם, לקיחת מולטי-ויטמין תעזור לכם למלא את הפערים במקרה של חוסר צריכה במרכיב תזונה נתון במהלך היום. אפשר לחשוב על זה כעל פוליסת הביטוח התזונתית שלכם.    הקפידו לקחת את הוויטמינים שלכם עם ארוחת הבוקר על מנת למנוע קלקול קיבה.

 

5. שתו מים   

אתם תצטרכו משהו כדי לשטוף את המולטי-וויטמין שלכם – עשו זאת עם לגימת כוס גדולה של מים! לא רק ש"מאגרי הדלק" שלכם מתרוקנים כשאתם מתעוררים בבוקר, מה גם שאתם כנראה מעט מיובשים. שתיית מים בבוקר כדבר הראשון תסייע בהגברת חילוף החומרים שלכם, בשטיפת הרעלים, וב"אתחול המערכות" שלכם והפעלתן. אם תסגלו את ההרגל הזה באופן קבוע כמו צחצוח השיניים, במהרה תתחילו לשים לב לרמות אנרגיה גבוהות יותר במהלך שעות הבוקר.

 

6. שלבו פעילות גופנית   

אימון בבוקר הוא האחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי להכין את עצמכם לפעילות היומית המתוכננת. לא רק שאתם לא צריכים לדאוג לפעילות גופנית בשלב מאוחר יותר בערב, אלא שאתם גם מרגישים גאווה על שעשיתם משהו טוב לגוף שלכם בזמן שרוב האנשים האחרים היו עדיין ישנים! פתיחת הבוקר עם הרגל זה יגרום לכם גם לקבל החלטות בריאות ונכונות יותר לאורך היום. הסופגניות הללו אשר במשרד כבר לא ייראו כל כך שוות את האכילה אחרי שרצתם במשך שעה!

 

7. בצעו מתיחות לגופכם   

אם אימון, במלוא מובן מילה, לא הולך לקרות לכם בשעות הבוקר המוקדמות, נסו שגרת מתיחות פשוטה במקום. עדיין תקבלו זרימת דם ואנדורפינים בגוף תוך כדי ריכוז המחשבה בפעילות. תחשבו על המתיחות כמו על כוס קפה…רק ללא תופעות הלוואי!

 

8. תעדו את מחשבותיכם   

אם שגרת הבוקר משאירה אתכם בהרגשה של חוסר סדר ופיזור עוד לפני שהשמש מספיקה לזרוח, אפשר להקדיש כמה דקות כדי לכתוב את מחשבות ורעיונות הבוקר שלכם ביומן. הוכח שפעולה זו מגבירה את ההערכה עצמית, והינה דרך רבת עוצמה כדי שתוכלו להמשיך לעבוד למרות בעיות כאלה ואחרות שאולי אתם חווים. כתבו כל דבר אשר עולה בראשכם ולאחר מכן פשוט השאירו אותו שם על הנייר. אתם יכולים לכתוב גם רשימת מטלות יומית על מנת לארגן את עצמכם בצורה מיטבית בטרם מתחיל הטירוף השגרתי של היום. לפעמים, מספיק פשוט להעלות הכל על הכתב כדי לאפשר לכם לעבור באופן מלא אל המשימה הבאה ובראש נקי. 

שיהיה לכם יום טוב ומוצלח!

 

מקור:

"www.sparkpeople.com - "8 healthy ways to start the day

לוני רוזנבלום – מאמן כושר ובריאות אישי בכיר, מאמן כדורשת נשים ומאמן משחקי כדור מוסמך B.Ed מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.

bottom of page